Már napi 5 perc arcjóga is jót tehet a bőrünknek

Ahogy öregszünk, a bőrünk változik, így szükségszerűen a bőrápolásunknak is változnia kell. Ami 30 évesen elég volt, 40 vagy 50 felett kevés. Az élet rengeteg kihívás elé állítja a bőrünket, köszönhetően főleg a hormonjainknak illetve életmódunknak.

A menopauza idézi elő a legtöbb változást a bőrben, láthatóvá válnak a bőröregedés jelei, lassul a bőr regenerációs képessége, a kollagén és hialuronsav szintje csökken. Interjú Makovi Timea, arcjóga oktatóval.

Hogyan működik az arcjóga?

Az arcunkon több mint 40 különböző olyan izom található, melyeket ugyanúgy edzhetünk mint testünk többi izmait, így ennek következtében a bőrünk minősége, állapota is javulhat.

A már kialakult ráncaink sajnos teljesen nem fognak eltűnni. Rendszeres arcjógázással viszont arcunk nem csak kontúrosabb és feszesebbé válhat, hanem üdébb és egészségesebb is lesz. Én a Fumiko Takatsu által kidolgozott Face Yoga Method arcjóga gyakorlatokat oktatom immáron 2 éve. 

Mennyi időt érdemes naponta rászánni?

A rendszeresen végzett arcjóga gyakorlatok serkentik a szervezet kollagén termelését, stimulálják az arc és nyak véráramlását és izmait. Kevesebb mint napi 5 percet vesznek igénybe a gyakorlatok. Érdemes beépíteni a tisztálkozási rutinodba, reggel segít felébreszteni arcizmaidat, este pedig megszabadít a nap folyamán felhalmozott feszültségtől. 

Mire van szükség az arcjógához?

Csak egy tükörre van szükség, de miután megtanultuk, hogy hogyan végezzük pontosan a gyakorlatokat, bárhol, bármikor gyakorolhatunk.

INGYENES E-BOOK: Ingyenes Faceyoga – arcizomtorna MINI tréning
https://faceyoga.hu/kezdd-itt/

A Szerkesztőség

Ikonikus termékeink

Legolvasottabb

Mi az a menopauza?

A menopauza, vagy a változókor nem betegség, hanem egy teljesen normális életesemény a nőknél.
A menopauza szó jelentése a menstruáció leállása. A “meno” a menstruációra, a “pauza” pedig a ciklus megszűnésére utal.
Orvosi értelemben akkor beszélünk menopauzáról, ha 12 hónapig nem történt meg a menstruáció. Ezt természetesen csak visszamenőleg megállapítható. Tehát a menopauza egy általunk meghatározott nap.

Olvasson tovább

Amit a menopauzáról és a fogamzásgátlásról tudni kell

A változókorban nemzőképes fázisból átmegyünk a nemzőképtelenbe, ami nem egyik napról a másikra történik meg, ez egy folyamat, 40 és 60 között történik meg valamikor, nincs időponthoz kötve.40 éves kor felett átlagosan 100 nő közül csak kb. 40-nek, 45 éves kor felett pedig már csak kb. 10-nek sikerülhet a teherbeesés. 50 éves kor körül a spontán teherbeesés ritka, de nem kizárt.

Olvasson tovább

Inkább sokáig leszek egészséges, mint szép

Hiába nézek ilyen jól ki, 45 éves voltam, de valószínűleg a változókori folyamatok belül már elindultak, mondta az endokrinológus. Hogy lehet ez, hiszen én még fiatal vagyok? Azt gondoltam, mivel későn szültem, 40 évesen a második gyermekünket, hogy akkor tovább tart majd a fiatalság és majd később fog megtörténni a menopauza. Mint kiderült, nálunk ez genetika. Azt javasolom a kortársaimnak, hogy ne söpörjék a szőnyeg alá a tüneteket, higgyenek abban, hogy ez egy új kezdet, és maradjanak inkább sokáig egészségesek, mint szépek.

Olvasson tovább