Még mindig nehéz kimondani, hogy nem lehet több gyerekem

39 éves voltam, amikor korai petefészek kimerülést diagnosztizáltak nálam. Úgy éreztem, hogy 10 évet öregedtem, hogy egy 40 éves nő vagyok egy 50 éves testében, mintha kiesett volna 10 év az életemből, azt hiszem, nem is azt gyászoltam, hogy nem lehet többet gyerekem, hanem azt a 10 évet. Aztán utána olvastam, és megtudtam, hogy kb. minden 100. nőt érint és nálam a családi genetika okozta ezt. Egy igazi önismereti út volt ez, a ki vagyok én, mint nő és mitől vagyok nő kérdésekre nehezebb volt megtalálnom a válaszokat, mint arra, hogy ki vagyok én. Szeretném, ha többet beszélgetnének egymással a generációk, mert sosem lehet tudni, hogy milyen családi "sztori" befolyásolhatja az életünket.

Hallgasson minket!

Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts

A Szerkesztőség

Ikonikus termékeink

Legolvasottabb

Mi az a menopauza?

A menopauza, vagy a változókor nem betegség, hanem egy teljesen normális életesemény a nőknél.
A menopauza szó jelentése a menstruáció leállása. A “meno” a menstruációra, a “pauza” pedig a ciklus megszűnésére utal.
Orvosi értelemben akkor beszélünk menopauzáról, ha 12 hónapig nem történt meg a menstruáció. Ezt természetesen csak visszamenőleg megállapítható. Tehát a menopauza egy általunk meghatározott nap.

Olvasson tovább

Amit a menopauzáról és a fogamzásgátlásról tudni kell

A változókorban nemzőképes fázisból átmegyünk a nemzőképtelenbe, ami nem egyik napról a másikra történik meg, ez egy folyamat, 40 és 60 között történik meg valamikor, nincs időponthoz kötve.40 éves kor felett átlagosan 100 nő közül csak kb. 40-nek, 45 éves kor felett pedig már csak kb. 10-nek sikerülhet a teherbeesés. 50 éves kor körül a spontán teherbeesés ritka, de nem kizárt.

Olvasson tovább

Inkább sokáig leszek egészséges, mint szép

Hiába nézek ilyen jól ki, 45 éves voltam, de valószínűleg a változókori folyamatok belül már elindultak, mondta az endokrinológus. Hogy lehet ez, hiszen én még fiatal vagyok? Azt gondoltam, mivel későn szültem, 40 évesen a második gyermekünket, hogy akkor tovább tart majd a fiatalság és majd később fog megtörténni a menopauza. Mint kiderült, nálunk ez genetika. Azt javasolom a kortársaimnak, hogy ne söpörjék a szőnyeg alá a tüneteket, higgyenek abban, hogy ez egy új kezdet, és maradjanak inkább sokáig egészségesek, mint szépek.

Olvasson tovább