Menopauza-barát tápanyagok, melyek enyhíthetik a tüneteket

A táplálkozásunk a jólétünk kulcsa, különösen olyan változások idején, mint a menopauza. Ma már kétség nélkül tudjuk, hogy egyes ételek és tápanyagok fogyasztása valódi előnyökkel jár, és enyhítheti a változókorral járó különféle tüneteket.

A sporthoz hasonlóan nemcsak a súlycsökkenés az egyetlen, megfelelő étrenddel járó előny. A táplálkozás befolyásolhatja befolyásolhatja a fáradtságérzetet, a csontok erősségét, az izomtónust és a bőr ragyogását, ezért a mikrotápanyagokat - például vitaminokat, antioxidánsokat, ásványi anyagokat és növényi kivonatokat - tartalmazó étrend-kiegészítők segíthetnek a hormonszint kiegyensúlyozásában. Az egyenletes hormonszint ellenben szabályozza a súlyproblémákat, a hőhullámokat és a hangulatingadozásokat is.

Hasznos vitaminok és antioxidánsok változókor idején:

A fókusz a menopauza-barát tápanyagokon van, melyek enyhíthetik a tüneteket.



Omega 3 zsírsavak

Ezeket a zsírsavakat „esszenciális” zsírsavaknak is nevezik, mvel testünk nem képes előállítani őket. Jó hatással vannak a bőrre, a testsúlyra és az agyműködésre. Csökkentik a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát és a gyulladást, valamint hangulatjavító hatásuk van. Általánosságban elmondható, hogy modern étrendünk túl sok omega-6, és kevés omega-3 zsírsavat tartalmaz. A cél tehát ezek egyensúlyának helyreállítása. Az omega-3-ban gazdag ételek közé tartozik a lenmagolaj, halolaj, chia mag, dió, halikra, zsíros halak, tenger gyümölcsei, szójabab és a spenót.

Proteinek

Proteinek nélkül nem lennének izmaink, bőrünk vagy hajunk. Más szavakkal, a proteinek nagyon fontosak, különösen olyan életkorban, amikor veszítünk az izomtömegünkből, valamint a bőrünk és a hajunk is öregedik. A proteinek aminosav láncokból állnak. Annak érdekében, hogy testünk megkapja fehérje szükségletét, fontos, hogy különféle állati és növényi forrásból származó proteint fogyasszunk. A gyors fehérjepótláshoz együnk tenger gyümölcseit, fehér húst, tejet vagy sajtot és joghurtot, babot, tojást vagy szóját.

Vitaminok és ásványi anyagok

Kálcium és foszfor

A két ásványi anyag egyensúlya fontos szerepet játszik a csontok és a fogak egészsége szempontjából, amely alapvető fontosságú változókor idején. A kalciumbevitel növelésének legegyszerűbb módja, ha napi étkezésünkbe 2-4 tejterméket iktatunk. A brokkoli és a hüvelyesek szintén jó kálciumforrások. Ami a foszfort illeti, a bab, lencse és a dió, valamint a teljes kiőrlésű gabona kiváló foszfor forrás.

Vas és magnézium

A vas kulcsfontosságú testünk számára, mivel szabályozza a vörösvértestek termelődését, melyek fő funkciója oxigénszállítás. A makro-ásványi magnézium szintén sokféle kémiai folyamatban játszik szerepet, az alvástól kezdve egészen a az alvástól kezdve az erős csontokig és a vérnyomás szabályozásáig, ezért megfelelő szintje nélkülözhetetlen.

Növényi kivonatok és étrend-kiegészítők

Fitoösztrogének és izoflavonok

Az olyan növények, mint az esti kankalin, Chaste fa, szója, komló és a vörös lóhere, mind ösztrogén-szerű tulajdonságokkal rendelkeznek, amelyek elősegítik a hormonszint szabályozását, ezáltal csökkentik a hangulatingadozásokat is. Magas fitoösztrogénvagy izoflavon koncentrációjuk természetes szövetségessé teszi őket. A szója, valamint a vörös lóhere a csontritkulás elleni küzdelemben is ajánlott. Egyéb általánosan használt növények közé tartozik a kínai angyalgyökér, ginkgo, ginzeng, káva, valeriána, gyöngyajak és aranygyökér, valamint az orbáncfű, a citromfű és a mexikói jamgyökér.

Mindenkinek különböző igényei vannak, ezért a megfelelő adagolásról kérjük ki gyógyszerészünk, természetgyógyászunk vagy egy dietetikus szakember véleményét.

A Szerkesztőség

Ikonikus termékeink

Legolvasottabb

Hogyan ápolja problémás bőrét?

Az arcbőr egy rendkívül érzékeny része az emberi szervezetnek. Szinte minden meglátszódik rajta. Befolyásolják fiziológiás és hormonális folyamatok, étkezési szokások, az illető életvitele és nem utolsó sorban pszichológiai tényezők. Ez utóbbiak közül legfontosabbak a stressz és az önbizalom.

Olvasson tovább

Menopauza: milyen életkorban kezdődik az új időszámítás?

A menopauza általában 45 és 55 éves kor között fordul elő, de minden nőnél eltérő lehet, ezért nem létezik egyetlen, mindenkire vonatkozó szabály.Manapság a menopauza átlagosan 51 éves kor körül kezdődik. Nem egy pillanat alatt zajlik le: a fokozatos hormonális változás csupán egy átmeneti időszakot jelent, amely a perimenopauzás folyamattal kezdődik.

Olvasson tovább