Menopauza-barát tápanyagok, melyek enyhíthetik a tüneteket
A táplálkozásunk a jólétünk kulcsa, különösen olyan változások idején, mint a menopauza. Ma már kétség nélkül tudjuk, hogy egyes ételek és tápanyagok fogyasztása valódi előnyökkel jár, és enyhítheti a változókorral járó különféle tüneteket.
A sporthoz hasonlóan nemcsak a súlycsökkenés az egyetlen, megfelelő étrenddel járó előny. A táplálkozás befolyásolhatja befolyásolhatja a fáradtságérzetet, a csontok erősségét, az izomtónust és a bőr ragyogását, ezért a mikrotápanyagokat - például vitaminokat, antioxidánsokat, ásványi anyagokat és növényi kivonatokat - tartalmazó étrend-kiegészítők segíthetnek a hormonszint kiegyensúlyozásában. Az egyenletes hormonszint ellenben szabályozza a súlyproblémákat, a hőhullámokat és a hangulatingadozásokat is.
Hasznos vitaminok és antioxidánsok változókor idején:
A fókusz a menopauza-barát tápanyagokon van, melyek enyhíthetik a tüneteket.
Omega 3 zsírsavak
Ezeket a zsírsavakat „esszenciális” zsírsavaknak is nevezik, mvel testünk nem képes előállítani őket. Jó hatással vannak a bőrre, a testsúlyra és az agyműködésre. Csökkentik a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát és a gyulladást, valamint hangulatjavító hatásuk van. Általánosságban elmondható, hogy modern étrendünk túl sok omega-6, és kevés omega-3 zsírsavat tartalmaz. A cél tehát ezek egyensúlyának helyreállítása. Az omega-3-ban gazdag ételek közé tartozik a lenmagolaj, halolaj, chia mag, dió, halikra, zsíros halak, tenger gyümölcsei, szójabab és a spenót.
Proteinek
Proteinek nélkül nem lennének izmaink, bőrünk vagy hajunk. Más szavakkal, a proteinek nagyon fontosak, különösen olyan életkorban, amikor veszítünk az izomtömegünkből, valamint a bőrünk és a hajunk is öregedik. A proteinek aminosav láncokból állnak. Annak érdekében, hogy testünk megkapja fehérje szükségletét, fontos, hogy különféle állati és növényi forrásból származó proteint fogyasszunk. A gyors fehérjepótláshoz együnk tenger gyümölcseit, fehér húst, tejet vagy sajtot és joghurtot, babot, tojást vagy szóját.
Vitaminok és ásványi anyagok
Kálcium és foszfor
A két ásványi anyag egyensúlya fontos szerepet játszik a csontok és a fogak egészsége szempontjából, amely alapvető fontosságú változókor idején. A kalciumbevitel növelésének legegyszerűbb módja, ha napi étkezésünkbe 2-4 tejterméket iktatunk. A brokkoli és a hüvelyesek szintén jó kálciumforrások. Ami a foszfort illeti, a bab, lencse és a dió, valamint a teljes kiőrlésű gabona kiváló foszfor forrás.
Vas és magnézium
A vas kulcsfontosságú testünk számára, mivel szabályozza a vörösvértestek termelődését, melyek fő funkciója oxigénszállítás. A makro-ásványi magnézium szintén sokféle kémiai folyamatban játszik szerepet, az alvástól kezdve egészen a az alvástól kezdve az erős csontokig és a vérnyomás szabályozásáig, ezért megfelelő szintje nélkülözhetetlen.
Növényi kivonatok és étrend-kiegészítők
Fitoösztrogének és izoflavonok
Az olyan növények, mint az esti kankalin, Chaste fa, szója, komló és a vörös lóhere, mind ösztrogén-szerű tulajdonságokkal rendelkeznek, amelyek elősegítik a hormonszint szabályozását, ezáltal csökkentik a hangulatingadozásokat is. Magas fitoösztrogénvagy izoflavon koncentrációjuk természetes szövetségessé teszi őket. A szója, valamint a vörös lóhere a csontritkulás elleni küzdelemben is ajánlott. Egyéb általánosan használt növények közé tartozik a kínai angyalgyökér, ginkgo, ginzeng, káva, valeriána, gyöngyajak és aranygyökér, valamint az orbáncfű, a citromfű és a mexikói jamgyökér.
Mindenkinek különböző igényei vannak, ezért a megfelelő adagolásról kérjük ki gyógyszerészünk, természetgyógyászunk vagy egy dietetikus szakember véleményét.
A Szerkesztőség