Az életkor előrehaladtával a test kálciumszintje csökken. Szerencsére azonban léteznek módszerek a kálcium megőrzésére vagy pótlására.
A kálciumhiány jelentős hatással lehet egészségi állapotunkra. Hiánya levertséget, fáradtságot okozhat. Szerencsére azonban létezikk pár módszer, amivel helyreállíthatjuk vagy pótolhatjuk a test kálciumszintjét. Érdemes kipróbálni, hiszen semmit sem veszíthetünk vele!
D-vitamin hiány: a kálciumszint csökkenésének fő oka a változókor során
A D-vitamin hiánya elsősorban a csontokban akadályozza meg a kálcium felszívódását, ezáltal növeli a csonttörések kockázatát, de bőrünk minőségére is jelentős hatással lehet. A kisméretű kálcium ion a bőrsejtek egyik építőköve és fontos szerepet játszik a sejtek közötti kommunikációban, hogy azok harmonikusan működjenek. A kálciumhiány az öregedés során 5-ről 6-ra módosítja a bőr pH-ját.
Emiatt a bőr érzékenyebbé válhat, és nagyobb valószínűséggel fordul elő bőrkiütés vagy irritált bőr. Ha például ekcémánk vagy rosaceánk van, ez a körülmény súlyosbíthatja a meglévő bőrbetegséget.
Bár a posztmenopauzás nők fele szed kálcium készítményeket, a D-vitamin pótlás szintén kötelező lenne számukra.
Az életkor miatt bekövetkező pH-növekedés egy újabb olyan változás a bőr felszíni rétegében, amely tovább rontja a bőr barrierfunkcióját, törékennyé és érzékenyebbé teszi az allergiás reakciókal és fertőzésekkel szemben, valamint kevésbé lesz képes a gyógyulásra.